TESOL Sertifikası Hakkında Yeni Düzenlemeler

Yeni yayınlana düzlenlemey göre Milli Eğitim Bakanlığı dünyada 102 ülkede geçerli olan TESOL, TEFL, CELTA, DELTA vb. isimli uluslararası İngilizce Öğretmenliği Belgesini artık kabul etmemektedir. Bunun yerine Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Usta Öğreticilik Belgesi ya da çeşitli dil sınavlarından C belgesi kabul etmeye başlamıştır.

Bu durum üzerine bizler, Türkiye’nin tek yetkili Milli Eğitim Bakanlığı onaylı İngilizce C Usta Öğreticilik Belgesini, üstelik uzaktan eğitim yöntemi ile verebilen Milli Eğitim Bakanlığı’nca kabul edilen eğitim kuruluşunu kendi bünyemize kattık. Dolayısıyla sadece Özel Muratpaşa İngiliz Kültür Yabancı Dil Kursu olarak bizler, bugün itibariyle İngilizce Usta Öğreticilik Belgesini resmi olarak verebilen ülkemizdeki tek kuruluş olduk.

Yeni dönem TESOL Kayıt Şartları;-Kişinin seviyesinin minimum B2 düzeyi olması
-Kişinin minimum Lise mezunu olması.
-TESOL Sertifikasının Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı özel kurumlarda geçerli olabilmesi için bu sınava girme zorunlu kılınmıştır.
– Sınavlar her 2 ayda 1 gerçekleştirilecektir.

Sınav şartları;
MEB komisyonu ve TESOL Genel Merkez komisyonu gözetiminde tüm öğrenciler aynı anda 50 sorudan oluşan çoktan seçmeli bir Gramer sınavına gireceklerdir. İngilizce Gramer sınavı sonrası 2 soruluk speaking sınavı yapılacaktır. Sınavlar her zaman Cumartesi ya da Pazar olacak şekilde İl Milli Eğitim Bakanlığı’nın belirlediği bir devlet okulunda gerçekleşecektir.

TESOL Programı Kayıt Belgeleri;
Kayıt aktivasyonu için mutlaka kişinin nüfus cüzdanı ön-arka, en son mezun olduğu okulun diploması (minimum lise diploması), son 6 ay içerisinde çekilmiş fotoğrafı ve HES Kodunu süresiz olacak şekilde almanız gerekmektedir.

Haber Bülteni

En son haberlerimizi ve size özel indirimlerimizi
kaçırmamak için haber bültenimize abone oldun.

İletişim Bilgilerimiz

Web Tasarım : MAS Dizayn