Sınav İngilizce Programları

Sınav İngilizcesi

YDS, TOEFL, IELTS, PROFICIENCY sınavları ile ilgili detaylı bilgi için şubelerimize ulaşmanızı rica ederiz.

Hemen Kaydol

Sınav İngilizcesi

YDS (Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı)

Yabancı dil sınavları artık tek çatı altında toplandı. Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (KPDS) , Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavı (ÜDS), Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş (TUS) gibi sınavlar Yabancı Dil Sınavı (YDS) olarak birleştirildi. ÖSYM; 4 Ocak 2013 tarihinde 28518 sayılı resmi gazetede yayınlanan karara göre yabancı dil bilgisi sınavlarını tek bir sınavda toplandığını açıkladı.

TOEFL (Test of English as a Foreign Language)

TOEFL, hem eğitim hem de iş alanlarında oldukça yaygın olarak talep edilmektedir. TOEFL birçok eğitim kurumunca muafiyet sınavı olarak kabul edilirken, Yurt dışındaki iş alımlarında da büyük bir rol oynamaktadır. TOEFL IBT sınavına hazırlanmak için adayların upper-intermadiate veya üstü düzeyde genel İngilizce dil bilgisine sahip olmaları gerekir. TOEFL IBT Konuşma, dinleme, okuma ve yazma becerilerini ölçerek verimli bir İngilizce dil becerisini hedefler.

IELTS (International English Language Testing System)

İngilizce dil seviyesi belirleme için uluslararası alanda geçerliliğe sahip bir sınav sistemidir. Sınavda temel amaç katılımcının İngilizce dilindeki dinleme, okuma, yazma ve konuşma yetkinliğini belirlemektir. Yurtdışında çalışmak, kariyer yapmak veya yaşamak isteyenler için başarılı olunması gereken bir sınavdır.

PROFICIENCY (Yeterlilik sınavı)

Her üniversitenin kendi bünyesinde hazırladıkları İngilizce seviyesinin bölümlerde okuyabilmek için yeterli olup olmadığını ölçen seviye tespit(Yeterlilik) sınavıdır.

İletişime Geçin

    Haber Bülteni

    En son haberlerimizi ve size özel indirimlerimizi
    kaçırmamak için haber bültenimize abone oldun.

    İletişim Bilgilerimiz

    Web Tasarım : MAS Dizayn